top of page
Nowe xd 3_edited.jpg

Dzień dobry!

Nazywam się Joanna Pluta, jestem psychologiem, terapeutą i coachem (w trakcie certyfikacji). Specjalizuję się w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Moje podejście oparte jest na Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach (TSR) oraz technikach coachingowych, skupiających się na budowaniu pozytywnej przyszłości.

  • Facebook
  • Instagram
  • TikTok

Poznajmy się

Nazywam się Joanna Pluta, jestem psychologiem, terapeutą oraz coachem w trakcie certyfikacji. Moją pasją jest wspieranie ludzi w osiąganiu harmonii i szczęścia w życiu. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS, szkolenie I stopnia Terapeuty TSR oraz kontynuuję naukę na studiach podyplomowych Coaching i Doradztwo zawodowe na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Dodatkowo uzyskałam certyfikat HR Business Partnera oraz Specjalisty ds. Zasobów Ludzkich.

Pracuję głównie w nurcie Terapii Skoncentrowanej Na Rozwiązaniach (TSR).

Nurt ten zakłada, że każdy człowiek jest ekspertem od swojego życia, tylko czasem potrzebuje wsparcia. Mocne strony człowieka wykorzystuje się do poszukiwania optymalnego rozwiązywania trudnych sytuacji w najkrótszym możliwym czasie. Nurt TSR skupia się na pozytywach, teraźniejszości i przyszłości, a nie na porażkach i trudnej przeszłości. Proces terapeutyczny skupiony jest na budowaniu wizji przyszłości, stawianiu sobie konkretnych celów oraz ich realizacji. W swojej pracy wykorzystuję również interwencje poznawczo-behawioralne, które skutecznie przekształcają negatywne wzorce myślenia i zachowania. Dodatkowo stosuję techniki coachingowe, które wspierają rozwój umiejętności, motywują do działania, pomagają lepiej zarządzać czasem i spojrzeć na sytuacje w alternatywny sposób. 

Pracuję z młodzieżą, osobami dorosłymi oraz rodzinami. Mój gabinet jest również przyjazny dla osób LBGT+ oraz ich rodzin. Zajmuję się szeroko pojętnym udzielaniem pomocy psychologicznej oraz coachingiem kariery zawodowej. W swoim gabinecie najczęściej wspieram i pomagam w obszarach takich jak: radzenie sobie z emocjami oraz trudnościami dnia codziennego, rozwiązywanie kłopotliwych sytuacji, budowanie pewności siebie oraz asertywności, poprawa relacji międzyludzkich, rozwój kariery zawodowej, kryzys życiowy.

Specjalizuję się we współpracy z nastolatkami i młodymi ludźmi, którym pomagam: budować silne fundamenty na przyszłość, pokonywać wyzwania związane z dojrzewaniem i wchodzeniem w dorosłość, odkrywać swoje pasje, planować ścieżki zawodowe, czy zdobyć satysfakcjonującą pracę.

Rodziców nastolatków zapraszam natomiast na konsultacje rodzicielskie, które mają formę współpracy i polegają na wspólnym odkrywaniu najlepszych rozwiązań dla Waszej rodziny.

Podczas naszej współpracy moim priorytetem jest budowanie poczucia indywidualnego podejścia i silnej relacji terapeutycznej. Podczas sesji koncentruję się na tworzeniu otwartej, bezpiecznej i pełnej akceptacji przestrzeni, która jest kluczowa dla dalszego rozwoju i osiągania pozytywnych zmian. 

 

W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa. Stale podnoszę swoje kwalifikacje i poddaję się regularnej superwizji.

Zapraszam do wspólnej psychologicznej podróży pełnej fascynujących odkryć, wsparcia i rozwoju! 

Dlaczego warto ze mną współpracować?

Wspieram Różnorodność

Mój gabinet jest otwartym, bezpiecznym miejscem, przyjaznym osobom LGBT+ i ich Rodzinom 

Dostępność

Oferuję terapią stacjonarną w dwóch lokalizacjach (Błonie i Gdańsk) oraz zdalnie, zapewniając elastyczność i wygodę

Współpracuje z Młodymi

Moje podejście jest dostosowane do potrzeb i specyfiki pracy z nastolatkami oraz młodymi ludźmi

Spersonalizowane podejście

Każda sesja jest dostosowana do Twoich potrzeb i celów, abyś w możliwie najszybszym czasie mógł osiągnąć trwałe i satysfakcjonujące rezultaty

Empatyczne i otwarte podejście 

Tworzę atmosferę pełną empatii i otwartości, gdzie możesz swobodnie dzielić się swoimi emocjami i doświadczeniami, poczuć się zrozumianym i zaakceptowanym

Zapewniam rezultaty

TSR jest krótkoterminową terapią skoncentrowaną na rozwiązaniach

bottom of page