top of page

Terapia dla Par

Wasz związek przestał być satysfakcjonujący? Zamiast przynosić radość i poczucie bezpieczeństwa, sprawia ból i jest źródłem frustracji? Borykacie się z problemami, z którymi sobie nie radzicie? Kiedy Wasz związek mierzy się z kryzysem nie musicie być zdani tylko na siebie. Ukojenie oraz pomoc w naprawie relacji może przynieść terapia dla Par.

Szczegóły usługi 

Kiedy samodzielne próby rozwiązania problemów zakończyły się niepowodzeniem, warto rozważyć skorzystanie z pomocy specjalisty. Terapia dla Par jest skierowana do każdego związku, w którym ludzie doświadczają trudności. Może ona dotyczyć wielu sfer Waszego wspólnego życia – od kwestii finansowych, poprzez różnice w przekonaniach i poglądach, do problemów zdrowotnych oraz stresorów zewnętrznych. Terapia pomoże Wam odnaleźć drogę do porozumienia poprzez odkrywanie Waszych potrzeb i obaw oraz pracę nad skuteczną komunikacją. 

Sytuacje, w których warto skorzystać z terapii dla par:

 • Trudności w wyrażaniu emocji, obaw, pragnień

 • Konflikty, które przez długi czas eskalowały

 • Zaburzenie autonomii partnerów

 • Próba odbudowy zaufania po zdradzie

 • Problemy zdrowotne

 • Różnice w poglądach i wartościach

 • Niezdrowe relacje rodzinne

 • Perspektywa rozpadu związku

Zanim terapia dla Par zostanie rozpoczęta, zgodę na ten krok muszą wyrazić oboje z partnerów lub małżonków. To poważna decyzja i krok w stronę poprawy jakości relacji, który wymaga regularnej pracy i otwartości na drugiego człowieka. Terapia dla Par polega na systematycznych spotkaniach Pary z psychologiem. Głównymi celami terapii jest polepszenie komunikacji między partnerami, nauka wyrażania swoich potrzeb i opinii a także słuchania drugiej osoby.

Skuteczna komunikacja to duży krok w stronę poprawy relacji, bo konflikty i problemy w związkach często wynikają z nieprawidłowo przekazywanych komunikatów i braku empatycznego spojrzenia na drugą osobę. Ważna jest także nauka wyznaczania granic, akceptacja autonomii każdej ze stron, określenie swoich ról w związku oraz przestrzeganie norm zachowań w codziennych i mniej codziennych sytuacjach.

Zmiany, na jakie można liczyć przy regularnych spotkaniach i pracy dwojga osób, to poprawa nastawienia do siebie, mniejsza ilość kłótni i konfliktów, wzrost empatii oraz sprawniejsza komunikacja. Kluczowa jest tutaj motywacja i chęć zmiany osób w związku, bez odpowiedniego nastawienia terapia może nie przynieść efektów lub nie będą one trwałe. Gorszy czas może zdarzyć się w każdym, nawet najlepiej funkcjonującym związku. Jeśli chcecie zawalczyć o tę relację i odbudować ją, zdecydujcie się na podjęcie terapii dla Par.

Sesje terapeutyczne zazwyczaj odbywają się co tydzień

Dostępne online 

 90 minut

 • 1 godz. 30 min

  200 złotych polskich
bottom of page